Kiedy można skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej?

Nie wszystkich stać na to, aby skorzystać z pomocy prawnika, dlatego niektórzy mają cichą nadzieję na to, że będą mogli liczyć na bezpłatną pomoc prawną. Oczywiście jest to możliwe, ale nie w każdym przypadku. Od pewnego czasu na bezpłatną pomoc prawną mogą oczekiwać osoby, którzy nie są w stanie wykrzesać z własnego budżetu domowego pieniędzy na adwokata lub radcę prawnego. Jeśli ktoś znajduje się więc w kryzysowej sytuacji finansowej nie będzie musiał płacić za prawnika. Kancelaria Poznańsłuży w takich sytuacjach pomocą w każdej dziedzinie prawa.

Szanse na korzystniejszy wyrok

Zdecydowanie się na bezpłatną pomoc prawną oznaczają dla klientów szanse na dużo korzystniejszy wyrok przed Sądem, np. wtedy, gdy jest się niesłusznie oskarżonym o dokonanie jakiegoś zabronionego czynu. Z pomocy prawnika wypada skorzystać również w sytuacjach, w których chce się wziąć rozwód lub też walczy o opiekę nad swoimi dziećmi. Wiadomo, że nie wszyscy znają się dobrze na prawie, dlatego też współpraca z prawnikiem może przynieść klientom wiele dobrego. To, że skorzysta się z bezpłatnej pomocy nie będzie oznaczać sytuacji, że klientowi zostanie przyznany jakiś niedoświadczony lub mało wykwalifikowany prawnik. Nie ma to żadnego znaczenia.

Złożenie odpowiedniego oświadczenia

Osoba, która będzie chciała skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej musi jednak faktycznie znajdować się w trudnym położeniu finansowym, ponieważ w przeciwnym razie może ponieść karę za swój czyn, gdyż zablokuje się kolejkę bardziej potrzebującym osobom. Kancelarie takie informacje powinny weryfikować. Klient musi także złożyć odpowiednie oświadczenie, na którym potwierdzi, że jego sytuacja finansowa nie pozwala mu w danym momencie na wynajęcie adwokata w zamian za opłatę finansową. Takie oświadczenie jest wiążące, dlatego lepiej się dwa razy zastanowić nad tym, czy chce się je podpisać. Jeśli już ktoś je podpisze, wtedy kancelarie prawne nie mają prawa odmówić pomocy klientowi, muszą zadbać o to, aby zadziałać dla jego dobra.